srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dny českého a slovenského filmu

V pátek 30. září velvyslanec Tomáš Kuchta se slovenským velvyslancem Fedorem Rosochou zahájili v Jugoslávské kinotéce Dny českého a slovenského filmu. Na letošní přehlídce českých a slovenských filmů mělo české velvyslanectví čest přivítat předního českého filmového a divadelního herce Miroslava Donutila.

I letošní tradiční filmový festival přitáhl početné milovníky české a slovenské kinematografie. Tentokrát ale významného umělce Miroslava Donutila publikum mohlo vidět nejen na velkém plátně ale i na jevišti a následně v hledišti. Festival byl zahájen novým českým filmem režiséra Olma Omerzu Atlas ptáků, který představil pan Miroslav Donutil. Mistr se bělehradskému publiku věnoval i v sobotu při promítání filmu Můj strýček Archimedes George Agathonikiadise. Zároveň pohovořil i o svém loňském natáčení sedmidílného pořadu České televize Vůně srbské kuchyně, který se právě promítá na ČT2 každý čtvrtek ve 21:55 a sobotu ve 12:05.

Kromě těchto dvou filmů s Miroslavem Donutilem v hlavní roli byl festival zpestřen psychologickým dramatem Jana Hřebejka Učitelka a komedií Marty Ferencové V létě ti řeknu, jak se mám. Na závěr festivalu mělo publikum příležitost zhlédnout životopisný film Davida Ondříčka o v Srbsku velmi známém čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi.

Galerie


Dny českého a slovenského filmu / Dani češkog i slovačkog filma 2022