srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Aleksandar Dmitrović
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Literární večer Eat & Talk věnovaný České republice

Ve středu 12. května proběhla v literárním a kulturním centru KROKODIL první akce v rámci měsíce věnovaného české literatuře, kultuře a kuchyni. Akce se zúčastnil velvyslanec Tomáš Kuchta s překladatelkou české krásné literatury Tihanou Hamović.

Večer byl věnován vybraným třem dílům české literatury: R.U.R. Karla Čapka, Noční práci Jáchyma Topola a Stropům Zuzany Brabcové. Kromě literatury se velvyslanec Kuchta s překladatelkou Hamović dotkli i dalších témat, např. přechodu české společnosti z komunismu do kapitalismu, pádu komunismu, rozdílu mezi městem a venkovem v České republice a české kuchyně. Návštěvníci během večera mohli ochutnat některá z tradičních českých jídel – bramborák, pečenou kachnu se zelím a meruňkové knedlíky.

Eat & Talk je první akcí v rámci projektu Eat & Read, který je do konce května věnován právě České republice a byl organizován za podpory českého velvyslanectví. Během měsíce si návštěvníci centra KROKODIL budou moci objednat české menu, které zahrnuje český guláš, makový závin a tradiční české pivo, se kterým obdrží i brožurku s informacemi o třech zmíněných vybraných dílech české literatury.

Další akce v rámci tohoto projektu se chystá na příští středu 19. května, kdy se debaty o kulturních vztazích zúčastní spisovatelka Blanka Čechová a literární překladatelka Zorica Ilić. Srdečně zveme všechny milovníky české kultury a kuchyně do Centra KROKODIL.

Kdo se prvního večera  Eat & Talk nemohl zúčastnit, může se podívat na záznam na YouTube kanálu organizace KROKODIL.

Galerie


Eat & Talk, 12.05.2021