srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí studentů bohemistiky na českém velvyslanectví

Dne 11. května se na ZÚ už tradičně uskutečnilo slavnostní předání diplomů vítězům překladatelské soutěže, kterou katedra bohemistiky každoročně organizuje za podpory velvyslanectví, a přijetí studentů prvního ročníku.

I letos se překladatelská soutěž konala ve dvou kategoriích. V první kategorii, ve které soutěžili studenti prvního a druhého ročníku, zvítězila Milica Komljen, studentka druhého ročníku, s překladem úryvku z románu Hany Marie Körnerové „Dokud se budeš smát“, zatímco ve druhé kategorii, určené studentům třetího a čtvrtého ročníku, první místo obsadila Aleksandra Zarković, studentka třetího ročníku, s překladem úryvku z povídkové knihy Marka Šindelky „Zůstaňte s námi“. Kromě diplomů a dárků, vítězky soutěže v obou kategoriích jako hlavní cenu získaly stipendia na letní školu českého jazyka na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Velvyslankyně Ivana Hlavsová při předání diplomů zdůraznila význam této akce, kterou velvyslanectví každý rok rádo podpoří. Zároveň lektorovi Zdeňku Andrlemu poděkovala za dobrou spolupráci katedry bohemistiky s velvyslanectvím a studentům za ochotu pomáhat velvyslanectví při různých akcích.

České velvyslanectví i touto cestou ještě jednou gratuluje všem účastníkům překladatelské soutěže a studentům prvního ročníku přeje hodně úspěchu do dalšího studia.

Galerie


Studenti_2015