srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání velvyslance se studenty bohemistiky

V pátek 12. dubna 2019 přivítali velvyslanec Tomáš Kuchta a 1. tajemnice velvyslanectví Petra Feiková na českém velvyslanectví studenty bohemistiky. U této příležitosti byly třem studentkám slavnostně předány diplomy za účast na tradiční překladatelské soutěži.

V překladatelské soutěži, kterou tradičně organizuje katedra bohemistiky pod záštitou velvyslanectví, letos zvítězila Jovana Ilić, studentka čtvrtého ročníku, další dvě místa obsadily studentky čtvrtého a druhého ročníku Aleksandra Milosavljević a Zorana Krstić. Kromě diplomů a dárků získaly studentky jako hlavní cenu stipendia na letní školu českého jazyka na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Během setkání probral velvyslanec se studenty a jejich pedagogy historii bilaterálních vztahů, současné vztahy mezi Českou republikou a Srbskem a různá další témata jako možnosti zaměstnání, překládání apod.

Velvyslanectví České republiky využívá této příležitosti ještě jednou pogratulovat třem studentkám, které získaly stipendia, a všem ostatním přeje všechno nejlepší do dalšího studia.

Galerie


Studenti 12.04.2019