srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání diplomů z Lidic

Dne 13. listopadu v reprezentativních prostorách historické budovy Velvyslanectví České republiky v Bělehradě, ocenění mladí umělci ze Srbska z rukou velvyslance Tomáše Kuchty a 1. tajemnice velvyslanectví Petry Feikové převzali čestná uznání poroty 46. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018.

Letošního ročníku soutěže, která celosvětově patří mezi jednu z největších a s nejdelší historií, se ze Srbska přihlásilo 119 škol a organizací, které do České republiky zaslaly celkem 1.539 prací na téma Voda (nad zlato). Z toho celkem 7 škol a organizací bylo oceněno jedenácti čestnými uznání.

Letošními držiteli čestných uznání jsou Simon Rapaić z Dětského kulturního centra Bělehrad, Anita Gere a Roland Horváth Kátai ze ZŠ Stevan Sremac z města Gornji Breg, Virág Mikovity ze ZŠ Petefi Šandor Hajdukovo, Anastasija Džudžar ze ZŠ Petefi brigada z Kuly, Lena Delač a Uroš Stojaković ze školky Radosno detinjstvo z Nového Sadu, Tas Berkes ze ZŠ J. J. Zmaj ze Subotice, Brigitta Horvát, Ivana Parčetić a Viktoria Semi z Workshop EmART ze Subotice.

Galerie


Lidice 2018