srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní přijetí mladých umělců na velvyslanectví

Dne 5. listopadu se na českém velvyslanectví konalo tradiční setkání s mladými umělkyněmi a umělci ze Srbska, kteří se zúčastnili Mezinárodní dětské výtvarné výstavy v Lidicích. 

Školy a organizace ze Srbska i tento rok projevily velký zájem o soutěž v Lidicích, které se zúčastnilo celkem 76 škol, z toho 8 bylo oceněno. Z přes 25.000 zaregistrovaných prací, bylo ze Srbska zasláno celkem 769, z nichž odborná porota čestným uznáním ocenila 15 prací.

Letošními držiteli čestných uznání jsou Ema Dimitrijević, Andjela Djordjević a Andrija Jovanović z Artino-Art Studia z Bělehradu, Patrik Csernák ze ZŠ Stevan Sremac z místa Gornji Breg, Jovana Dujkić, Sofija Niculović, Katarina Nikolić a Milica Tujkić ze ZŠ Branko Radičević z Negotinu, Ema Mišković ze školky Radosno detinjstvo z Nového Sadu, Anita Ercsi a Vivienn Végsö z gymnázia pro nadané studenty Bolyai ze Senty, Kata Nagy Kanász ze ZŠ Jovan Jovanović Zmaj ze Subotici, Teodora Apt a Viktoria Semi z Workshop EmArt ze Subotici, a pro kolektivní práci dětí získala čestné uznání i Chartwell International School.

V mramorovém sále velvyslanectví oceněné děti s rodinami a pedagogy přivítal velvyslanec Tomáš Kuchta, který jim slavnostně předal diplomy a dárky. Velvyslanec Kuchta mladé umělce seznámil nejen s historií Lidic a tradiční mezinárodní dětské výtvarné výstavy a jejím posláním, ale i s tématem pro další ročník.

Velvyslanectví České republiky v Bělehradě i touto cestou gratuluje všem letošním laureátům a všem zájemcům přeje hodně úspěchu v příštím ročníku soutěže.

Galerie


Lidice 2019