srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Studijní programy a stipendia CERGE-EI

CERGE-EI (Center for Economic Research and Graduate Education – Economics) je mezinárodní ekonomickou institucí ustanovenou společně Univerzitou Karlovou a Akademií věd České republiky, propojující vzdělávání a špičkový výzkum ve všech oblastech teoretické a empirické ekonomie, včetně oblastí spojených s ekonomickým rozvojem a veřejnými politikami. Pro akademický rok 2017/2018 CERGE-EI přijímá studenty do jednoletého magisterského programu MA in Applied Economics (uzávěrka přihlášek 31.3.2017) a doktorského programu PhD in Economics (uzávěrka přihlášek 30.4.2017).

Struktura PhD programu Ekonomie a Ekonometrie (PhD in Economics) byla vytvořena podle vzoru nejlepších doktorských programů ve Spojených státech a Evropě. Program je určen studentům, kteří se chtějí věnovat práci v předních akademických institucích, mezinárodních organizacích či poradních orgánech státní správy. Většina studentů je oproštěna od platby školného a dostává stipendium na pokrytí životních nákladů spojených se studiem. Absolventi získávají zároveň americké a české PhD v oboru ekonomie.

V rámci Magisterského programu Aplikovaná Ekonomie (MA in Applied Economics), což je placený intenzivní jednoroční program zakončený americkým titulem Master of Arts, CERGE-EI nabízí speciální stipendia Public Service Fellowship a Impact for Society Fellowship výrazně snižující cenu programu. Absolventi jsou velmi dobře připraveni na výzvy současného globálního světa – umí pracovat s daty, umí si klást otázky a hledat na ně odpovědi, jsou zvyklí pracovat na projektech pro reálné klienty, od neziskových organizací přes státní správu až po business sféru.

Stipendium Public Service Fellowship je určeno zájemcům o práci ve veřejné správě a v jeho rámci získávají studenti i mentoring od absolventů CERGE-EI, kteří již ve veřejné správě působí.
Stipendium Impact for Society Fellowship je určeno pro studenty, kteří již vytvořili nějaké projekty se sociálním dopadem. První tři stipendia byla udělena loni.

Materiály ke stažení