srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Ivana Hlavsová s kolegy navštívila Osečinu

Dne 31. března velvyslankyně České republiky v Srbsku Ivana Hlavsová v doprovodu svých kolegů navštívila v rámci společného projektu velvyslanectví zemí Visegrádské skupiny „VELKÉ OSOBNOSTI malýma očima“ základní školu Braća Nedić v Osečině. Při této příležitosti se setkala se starostou Nenadem Stevanovićem a jeho spolupracovníky, předsedkyní zastupitelstva Zlatijou Miličić a tajemníkem obce Milanem Uroševićem.

Projekt VELKÉ OSOBNOSTI malýma očima, který velvyslanectví V4 minulý rok úspěšně organizovaly v rámci 10. výročí vstupu těchto zemí do Evropské unie z iniciativy českého velvyslanectví, pokračuje i tento rok. V jeho rámci velvyslanci čtyř zemí navštíví základní školy v Srbsku a představí žákům svou zemi a její významné osobnosti a tím je inspirují k nakreslení některé z těchto osobností a některého z významných Srbů. Nejlepší výtvarná díla pak budou vystavena v galerii Dětského kulturního centra v Bělehradě.

České velvyslanectví se tento rok rozhodlo pro město Osečina, ve kterém Česká republika v minulosti realizovala několik rozvojových projektů, a místní školu Braća Nedić.

Návštěvu Osečiny zahájila velvyslankyně schůzkou se starostou Nenadem Stevanovićem a jeho spolupracovníky. Vzhledem k tomu, že velvyslankyně Hlavsová navštívila Osečinu již minulý rok po povodních u příležitosti předání humanitární pomoci, byla to také příležitost seznámit se se současnou situací ohledně sanace po povodních, diskutovat o dosavadních projektech realizovaných v rámci české rozvojové spolupráce a zároveň probrat možnosti případné budoucí spolupráce.

Velvyslankyně s kolegy pak navštívila základní školu Braća Nedić, kde je ředitel Zoran Petrović seznámil se školou, její tradicí a vzdělávacím systémem v Srbsku. Následně se všichni zúčastnili hodiny výtvarné výchovy, kde měla velvyslankyně příležitost seznámit žáky se svou zemí a významnými Čechy, kteří působili v Srbsku a potom i s dalšími osobnostmi, kteří svým působením proslavili Českou republiku. Na této interaktivní hodině měly děti také příležitost přiblížit paní velvyslankyni významné osobností ze své země.

Galerie


Osečina, 31.03.2015