srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava Dne Evropy v Novém Sadu a v Bělehradě

Delegace EU v Srbsku organizovala oslavy Dne Evropy v pondělí 9. května na Náměstí svobody v Novém Sadu a v sobotu 14. května na pevnosti Kalemegdan v Bělehradě. Festivalu Evropy se zúčastnilo i české velvyslanectví na společném stánku s kolegy z Velvyslanectví Slovenské republiky.

Letošní oslavy pod heslem Better Together byly zahájeny v Novém Sadu, kde se na centrálním novosadském náměstí kromě členských států EU prezentovaly také i Ministerstvo pro evropskou integraci Srbské republiky a Evropské hnutí v Srbsku. Zahájení festivalu se ujal velvyslanec EU v Srbsku Emanuele Giaufret, po čemž si publikum užilo pestrého hudebního programu. Velvyslanec Tomáš Kuchta spolu se svým slovenským kolegou velvyslancem Fedorem Rosochou na českém a slovenském stánku kromě velvyslance EU přivítal i ministryni pro evropskou integraci Jadranku Joksimović a primátora Nového Sadu Miloše Vučeviće.

Oslavy pak pokračovaly v sobotu na hlavní promenádě bělehradské pevnosti Kalemegdan, kde si návštěvníci kromě prezentací jednotlivých členských států, různých kvizů a dětského koutku, také užili i hudebního programu. Tentokrát velvyslanec Tomáš Kuchta na česko-slovenském stánku kromě ministryně pro evropskou integraci Jadranky Joksimović přivítal i zástupce primátora Bělehradu Gorana Vesiće.

České velvyslanectví za podporu účasti na Festivalu Evropy moc děkuje společnosti Knjaz Miloš, která v horkém podnebí, které obě akce doprovázelo, zajistila občerstvení v podobě různých druhů minerálních vod, pro návštěvníky našeho stánku.

Galerie


Festival Evropy / Festival Evrope 2022