srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Šumné stopy českých architektů v Srbsku

Ve dnech 19. - 20. června mělo publikum v Bělehradě a v Bele Crkvi příležitost shlédnout v předpremiéře tři díly unikátního seriálu České televize, který pod názvem Šumné stopy mapuje působení českých architektů ve světě. Projekce se zúčastnili architekt a herec David Vávra, režisér Radovan Lipus a vedoucí produkce Renata Vlčková.

Premiéru v nové budově Jugoslávské kinotéky v Bělehradě zahájil 19. června ředitel Muzea Jugoslávské kinotéky Marjan Vujović, který vyzdvihl dlouholetou vynikající spolupráci této významné kulturní instituce s českým velvyslanectvím. Poté promluvil chargé d'affaires a. i. velvyslanectví Pavel Kobližka, který přítomné seznámil s tímto jedinečným projektem České televize. Projekce v Českém domě v Bele Crkvi nejvíc zaujala české krajany, ale přišli i další občané města. Diváky přivítala 1. tajemnice velvyslanectví Petra Feiková.

Během obou projekcí měli přítomní diváci příležitost pohovořit s autory seriálu, kteří se s nimi podělili o své dojmy z natáčení v Srbsku a o své názory na srbskou architekturu. Štáb České televize natočil v minulém roce v Srbsku a dalších zemích regionu celkem pět dílů zmíněného seriálu.

Galerie


Šumné stopy / Lepi tragovi