srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: eAGRI
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se opět v hojném počtu prezentovaly na největším regionálním zemědělském veletrhu v Novém Sadu

Ve dnech 21. – 27. května proběhl v Srbsku již 89. ročník Mezinárodního zemědělského veletrhu v Novém Sadu, který je největší akcí v tomto sektoru v regionu západního Balkánu. 

Česká republika se zde již šestým rokem v řadě účastnila formou oficiální expozice. Poté co v loňském roce byla partnerskou zemí, převzalo letos pomyslnou štafetu Maďarsko. Z tohoto důvodu byl zahájení veletrhu přítomen maďarský premiér Viktor Orbán a v roli hostitele byl srbský prezident Aleksandar Vučić. Oba tito státníci navštívili stánek České republiky, kde měli možnost ochutnat originální české pivo Budějovický Budvar.

Letos se v rámci stánku Ministerstva zemědělství České republiky prezentovalo celkem 18 českých podnikatelských subjektů z oblasti zemědělství, potravinářství a zemědělské techniky a technologií. Další české firmy se pak na veletrhu prezentovaly prostřednictvím svých srbských obchodních partnerů.

V rámci české účasti zorganizoval zemědělský diplomat Vladimír Váňa ve spolupráci s místní Hospodářskou komorou Vojvodiny obchodní fórum, které zastřešil účastí velvyslanec ČR v Srbsku Tomáš Kuchta a ředitelka odboru zahraničně obchodní spolupráce Karolína Bartošová, a na němž se vedle českých firem zúčastnila řada místních partnerů se zájmem o aktivní obchodní spolupráci.

Galerie


České firmy na zemědělském veletrhu v Novém Sadu / Češke firme na poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu