srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Miroslav Čančík, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se zúčastnily mezinárodního veletrhu TEHNIKA 2019

63. ročník mezinárodního veletrhu TEHNIKA (Međunarodni sajam tehnike i tehničkih dostignuća) se konal v bělehradském výstavním centru Beogradski sajam ve dnech 21. – 24. května. 2019.

Letošního ročníku se zúčastnilo více než 30 zemí ze 4 kontinentů reprezentovaných cca 600 vystavovateli z výrobních, strojírenských, vědecko-výzkumných institucí a startupových projektů. Představeno bylo okolo 100 technicko-technologických inovací a novinek. Polovina vystavovatelů reprezentovala zahraniční firmy, mj. z Číny, Ruska, Turecka, Rakouska, Slovinska, Slovenska, atd.

Česká republika se představila na společné ploše v pavilonu 3 prostřednictvím několika významných strojírenských a technických firem, např. AŽD Praha s.r.o., Strojimport a.s., Loko Trans s.r.o., Anaj Czech, Monto Balkan d.o.o., Proman s.r.o. Chrudim, Alwaid Milonice s.r.o., Integra s.r.o.  atd.

Se zástupci českých společností se setkal v den zahájení veletrhu český velvyslanec Tomáš Kuchta, který s účastníky individuálně hovořil o vystavovaných výrobcích, nabízeném výrobním programu, referencích, konkurenceschopnosti, kapacitních zdrojích, atd. Rovněž se zajímal o budoucí obchodní záměry a o projekty českých firem na srbském trhu.

U příležitosti české účasti na veletrhu Tehnika uspořádal český velvyslanec na ambasádě koktejl pro srbské partnery.

Galerie


České firmy na mezinárodním veletrhu TEHNIKA 2019