srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Miroslav Čančík, Velvyslanectví ČR v Bělehradě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český národní den na festivalu Food Planet

Velvyslanectví České a Slovenské republiky společně uspořádaly dne 23. září v rámci kulinářského a turistického festivalu FOOD PLANET 2019 v Novém Sadu Národní den, na kterém představily účastníkům obě země a zároveň nabídly k ochutnávce některé tradiční národní kulinářské výrobky.

Velký zájem návštěvníků byl především o degustaci nabízeného českého piva – Primátor, Kozel, Budweiser Budvar a Pilsner Urquell. Součástí velmi úspěšné akce bylo rovněž kulturní vystoupení tanečního a pěveckého souboru z Bele Crkve, kde žije početná česká komunita.

Národní den v Novém Sadu oficiálně zahájil český velvyslanec Tomáš Kuchta, který se předtím setkal s primátorem města Milošem Vučevićem a dalšími představiteli města. Hlavními tématy rozhovorů byla budoucí spolupráce v kulturní a ekonomické oblasti a rovněž podpora české krajanské komunity.

Marketingovou akci velvyslanectví, která přilákala na Náměstí svobody v historickém centru města několik stovek zájemců, finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství České republiky.

Galerie


Český národní den - FOOD PLANET 2019