srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Svoboda, Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český velvyslanec podpořil v Novém Sadu další spolupráci v oblasti gastronomie a pivovarnictví

Velvyslanec Tomáš Kuchta se zúčastnil dne 4. června největší srbské regionální konference o gastronomii, pivu a vínu FOOD TALK 2019 v Novém Sadu. Český titulář byl jedním z hlavních řečníků v úvodu konference a poté vystoupil rovněž v diskusním panelu, kde představil českou gastronomii  a připomněl tradici českého piva.

Ve stejný den vystoupil pan velvyslanec T. Kuchta na business fóru „Budoucnost  pivovarnictví ve Vojvodině“. Tato akce byla uspořádána ve spolupráci Hospodářské komory Vojvodiny a Agrární komory České republiky. Mezi dalšími vystupujícími byl člen vlády Vojvodiny pro zemědělství a turistiku Ivan Djoković, prezident AK ČR Zdeněk Jandejsek, předseda Hospodářské komory Vojvodiny Boško Vučurević, tajemník Svazu pěstitelů chmele Michal Kovařík. Ministr Djoković mj. upozornil účastníky obchodního fóra na dotační program pro zakoupení nových zařízení a strojů pro pěstitele chmelu a  výrobce piva.

Na závěr bilaterálního setkání byla podepsána Dohoda o spolupráci mezi Hospodářskou komorou Vojvodiny a Agrární komorou ČR.

Galerie


FOOD TALK 2019