srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: M. Čančík, rada-vyslanec
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští zemědělci a potravináři již tradičně v Novém Sadu

Na základě zájmu českých firem z oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu realizovalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Bělehradě již potřetí národní stánek České republiky na Mezinárodním zemědělském veletrhu „Medjunarodni poljoprivredni sajam 2019“ v Novém Sadě.

Zahájení mezinárodního veletrhu se osobně zúčastnil český ministr zemědělství Miroslav Toman, který byl na třídenní pracovní návštěvě Srbska. Na českém stánku ministr společně s velvyslancem Tomášem Kuchtou přivítal mj. též svého rezortního partnera - srbského ministra zemědělství Branislava Nedimoviće, státního tajemníka Velimira Stanojeviće a další oficiální hosty.

V letošním roce se na 176 čtverečních metrech představilo 11 českých vystavovatelů, konkrétně společnosti Agrico, Bovimeister, Budějovický Budvar, Farmtec, Interlacto, Jihočeský chovatel, Kooperace Hrotovice, Kovobel, LabMediaServis, Pivovar Konrad Vratislavice a Vodňanské kuře.

86. ročník tohoto veletrhu potvrdil, že se jedná o nejsilnější akci v oblasti zemědělství a potravinářství v regionu, o čem svědčí jednání, která představitelé  přítomných firem  vedli nejen s potenciálními odběrateli ze Srbska, ale i z dalších zemí jihoevropského regionu, například ze Slovinska, Chorvatska či Albánie.