srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští zemědělci a potravináři se představí na veletrhu v Novém Sadu

Čeští zemědělci a potravináři se opět představí na Mezinárodním zemědělském veletrhu „Medjunarodni poljoprivredni sajam 2021“ v Novém Sadu. Jedná o nejvýznamnější akci v oblasti zemědělství a potravinářství v regionu západního Balkánu a veletrh se bude konat ve fyzické podobě po více než dvouleté pauze způsobené pandemií viru COVID – 19. Letošní 88. ročník proběhne od 18.09.2021 do 24.09.2021.

Ministerstvo zemědělství, na základě trvalého zájmu  českých firem z oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu, organizuje již počtvrté národní stánek České republiky. V letošním roce se prezentuje Česká republika prestižní formou  „Země partner“.

Zahájení mezinárodního veletrhu bude 18. 09. 2021 na výstavišti v Novém Sadu a v prostoru národního stánku České republiky se představí 13 společností, které nabízejí svoje výrobky či služby. Přímo na stánku budou přítomni zástupci firem:  Agrico, Výzkumný ústav pícninářský, Svaz pěstitelů chmele České republiky, Bauer Technics, Humáty, Jihočeský chovatel, Kohimex, Kooperace Hrotovice, Natural, Orkla Foods Česko a Slovensko, Pivovar Ferninand, ProPelety a Rudolf Jelínek.

Kromě toho budou na stánku České republiky po celou dobu přítomni pracovníci Ministerstva zemědělství a také Vladimír Váňa, zemědělský diplomat akreditovaný pro Srbsko, ale také pro Severní Makedonii, Černou Horu a Bosnu a Hercegovinu, tak aby firmám pomohli při navazování kontaktů.