srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští zemědělci a potravináři se představí na veletrhu v Novém Sadu

Čeští zemědělci a potravináři se opět představí na Mezinárodním zemědělském veletrhu „Medjunarodni poljoprivredni sajam 2022“ v Novém Sadu. Jedná o nejvýznamnější akci v oblasti zemědělství a potravinářství v regionu západního Balkánu. Letošní 89. ročník proběhne od 21.05.2022 do 27.05.2022.

Ministerstvo zemědělství, na základě trvalého zájmu  českých firem z oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu, organizuje již popáté národní stánek České republiky.

Zahájení mezinárodního veletrhu bude 21. 05. 2022 na výstavišti v Novém Sadu a v prostoru národního stánku České republiky se představí 18 společností, které nabízejí svoje výrobky či služby. Přímo na stánku budou přítomni zástupci firem: Agrico, Výzkumný ústav písničkářský, Humáty, Jihočeský chovatel, Kohimex, Kooperace Hrotovice, ProPelety, Jacobs-systems, Agramm, Kovobel, Moravoseed CZ, MP Krásno, Royal Czech Beer, Vodňanská drůbež, VUB Havlíčkův Brod, Zemědělský výzkum, World From Space i Rudolf Jelínek.

Kromě toho budou na stánku České republiky po celou dobu přítomni pracovníci Ministerstva zemědělství a také Vladimír Váňa, zemědělský diplomat akreditovaný pro Srbsko, ale také pro Severní Makedonii, Černou Horu a Bosnu a Hercegovinu, tak aby firmám pomohli při navazování kontaktů.

V případě zájmu o navázání kontaktů s některými z firem se lze obrátit na Obchodně-ekonomický úsek na commerce_belgrade@mzv.cz