srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky/ Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Desáté zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci

Ve dnech 6. a 7. prosince 2017 se v Bělehradě konalo 10. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Srbskou republikou. Českou delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický za doprovodu dalších zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva financí, ČSOB a Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ČR.

Členové české delegace jednali se státním tajemníkem ministerstva obchodu, turistiky a telekomunikací Stevanem Nikčevićem, resortními představiteli srbských úřadů a Hospodářské komory Srbska. Zástupci obou stran diskutovali ve třech pracovních skupinách o dalších příležitostech pro prohloubení spolupráce v oblasti obchodu a investic, energetiky a hornictví, jakož i řešení finančních otázek z dob bývalé Jugoslávie.

V rámci programu zasedání byl na ZÚ Bělehrad uspořádán koktejl, kterého se účastnili i zástupci českých firem působících na srbském trhu.   

Na závěr úspěšných jednání vedoucí delegace slavnostně podepsali Protokol z tohoto zasedání a bylo dohodnuto další setkání v Praze v příštím roce.