srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Electric Vehicles Days 2022 v Novém Sadu

Velvyslanec Tomáš Kuchta dne 8. 9. 2022 společně s Milošem Vučevićem, primátorem města Novi Sad, a Michaelem Stauchem, ředitelem ZF Srbsko, zahájil v Novém Sadu konferenci a výstavu EV Days (Electric Vehicles Days).

Velvyslanec Kuchta, jako představitel země, která aktuálně předsedá Evropské unii, zdůraznil, že EU mezi své hlavní priority řadí zlepšení životního prostředí v Evropě, abychom svým dětem přenechali svět, který je čistější, lepší a zdravější a dodal, že k tomu nám jistě pomůže elektro mobilita. Velvyslanec Kuchta také připomněl tradici českého automobilového průmyslu a jeho současné aktivní zapojení do rozvoje elektro mobility.

Letošní druhý ročník EV Days, pořádaný ve dnech 8. 9. – 9. 9. 2022 na výstavišti v Novém Sadu byl koncipován jako interaktivní zážitek, který shromažďuje všechny přední společnosti z automobilového průmyslu od výrobců komponentů, automobilových dílů a až po návrháře softwaru, a společnosti, které vyrábějí nabíječky a pomocnou infrastrukturu pro elektrická a hybridní vozidla. V rámci akce bylo organizováno šest odborných panelů, na kterých vystoupli nejvýznamnější osobnosti automobilového průmyslu v regionu, špičkoví odborníci a také studenti příslušných oborů.

Akce se rovněž zúčastnili zástupci vládních, místních a regionálních institucí spojených se zmíněným oborem, stejně jako zástupci firem, které již mají zkušenosti v tomto oboru nebo plánují zavést řešení na bázi elektro mobility do svého podnikání.

Galerie


Electric Vehicles Days 2022, Novi Sad