srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Svoboda, Velvyslanectví České republiky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Experti na lesní hospodářství a dovozci lesní mechanizace na pracovní návštěvě v České republice

Ve dnech 4. až 6. března proběhla v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí České republiky (PROPED 2019) incomingová mise představitelů  lesních podniků z regionu západního Balkánu.

První den návštěvy jednali účastníci mise na půdě MZe ČR. Po oficiálním přivítání následovala jednání se zástupci významných českých firem především z oblasti mechanizace těžby dřeva a péče o lesní porosty, dále i s představiteli Lesnicko -dřevařské komory České republiky  a Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků České republiky.

Následující den pokračoval program návštěvou Ústavu pro hospodářskou úpravu lesa v Brandýse nad Labem a Lesnické a dřevařské fakulty České zemědělské univerzity v Praze. Účastníci se živě zajímali o činnost obou institucí a možnosti přenosu českých zkušeností a to i vzhledem k více než 200 leté  české tradici péče o lesní kulturu.

Před odjezdem z České republiky měli naši hosté také možnost v Školním lesním podniku ve Křtinách zhlédnout ukázku provozu lanového systému pro soustřeďování dřeva a prohlédnout si i stroje pro pěstební činnost. Vzhledem ke konfiguraci terénu Balkánského poloostrova zaujal lesní hospodáře především lanový systém, který v řadě parametrů převyšuje konkurenční slovinské výrobky a bylo zahájeno jednání o zapůjčení tohoto systému ke zkouškám.

Galerie


Experti na lesní hospodářství a dovozci lesní mechanizace na pracovní návštěvě České republice