srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Hospodářská komora Srbska
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelská mise do Srbska

Velvyslanectví ČR v Bělehradě ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR zorganizovalo ve dnech 3. – 4. dubna podnikatelskou misi, které se zúčastnilo téměř tři desítky českých podnikatelů. Sektorově byla tato mise zaměřena především na vodohospodářství a odpadní průmysl, technologie na ochranu životního prostředí, energetiku, důlní a těžební průmysl, strojírenství, dopravu a dopravní infrastrukturu, stavebnictví - dopravní stavby, zemědělskou techniku a technologie, apod.

Hlavním bodem programu mise bylo podnikatelské fórum, které se uskutečnilo na Hospodářské komoře Srbska. Úvodní části setkání českých a srbských podnikatelů se zúčastnila osobně i ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková a státní tajemník srbského ministerstva obchodu, cestovního ruchu a telekomunikací Stevan Nikčević. Poté proběhla prezentace jednotlivých českých firem, na kterou navázala individuální jednání českých i srbských účastníků formou „Business to Business“ (B2B).

O tuto akci byl mimořádný zájem ze strany srbských podnikatelů, což dokládá značný potenciál, který má vzájemná obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Srbskem.

Podnikatelská mise do Srbska byla realizována v rámci proexportních aktivit Velvyslanectví ČR v Bělehradě a patří mezi projekty ekonomické diplomacie MZV ČR - PROPED 2019.

Galerie


Podnikatelská mise do Srbska