srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MPO ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva ministryně Marty Novákové do Srbska

Ve dnech 3. a 4. dubna 2019 bude jednat v Bělehradě ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková se svými srbskými partnery. Na programu jednání je mj. setkání s místopředsedou vlády a ministrem obchodu, turismu a telekomunikací Rasimem Ljajićem, ministrem těžebního průmyslu a energetiky Aleksandrem Antićem a předsedou Hospodářské komory Marko Čadežem.

Českou ministryni bude doprovázet početná podnikatelská delegace, kterou ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bělehradě a ZZ CzechTrade (projekt ekonomické diplomacie PROPED) spoluorganizuje Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Delegace bude sestavena nejen z představitelů českých firem, které již mají v daném regionu rozpracovány projekty, a které by tato významná návštěva mohla podpořit, ale i firem, které chtějí navázat nové obchodní kontakty.

Sektorově je mise zaměřena především na vodohospodářství a odpadní průmysl, technologie na ochranu životního prostředí, energetiku, důlní a těžební průmysl, strojírenství, dopravu a dopravní infrastrukturu, stavebnictví - dopravní stavby, zemědělskou techniku a technologie, zemědělství (vinařství, rostlinná výroba a pěstování ovoce a zeleniny), apod.

Zájemci o účast na podnikatelské misi, v jejímž programu je mj. podnikatelské fórum na Hospodářské komoře Srbska a následná individuální jednání „Business-to-Business“, se mohou nejpozději do 18. února 2019 závazně registrovat zde.