srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem a slavnostní předání zařízení společnosti Agrico

V rámci projektu ekonomické diplomacie a pracovní návštěvy delegace Ministerstva zemědělství České republiky, kterou povedl ministr Marian Jurečka, se dne 15.10.2015 na farmě "Boro Arsenić" v Žarkovaci u Somboru konal Den otevřených dveří.

Při této příležitosti byla slavnostně předána novostavba s moderní českou technologií reprodukce prasat (porodna prasnic, odchovna selat, Eros centrum a stáj pro březí prasnice).  Tuto technologii dodala společnost Agrico, která na srbském trhu úspěšně působí již 12 let. Za ZÚ Bělehrad se akce účastnila velvyslankyně Ivana Hlavsová, vedoucí obchodního úseku Jiří Král a pracovnice Gordana Atanasovski.

Na akci se prezentovaly i další významné české firmy z oblasti technologií pro zemědělce a chovatele (Kovobel, Farmet, STS Olbramovice, ZDT).  Návštěvníkům akce byl též distribuován katalog českých účastníků prezentace, který byl připraven za organizačního přispění ZÚ Bělehrad.

Ministr Marian Jurečka při slavnostním předání novostavby zejména akcentoval skutečnost, že celková mechanizace, technologie a výroba na této farmě jsou českého původu, přičemž jejich kvalita odpovídá srovnatelným německým zařízením. Nicméně výhodou českých dodavatelů je značně nižší cena, čímž se stávají atraktivním pro potenciální srbské odběratele.  

Cca 70 hostů z řad místních chovatelů a zemědělců, zástupců města Sombor a ministerstva zemědělství Srbska si se zájmem prohlédli navštívené prostory a diskutovali o příležitostech pro další vzájemnou spolupráci s českými partnery.  

Galerie


Agrico