srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Novosadski sajam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání a jednání ředitelů Výstaviště České Budějovice a Veletrhu Novi Sad

Na letošní 48. ročník zemědělského veletrhu Země živitelka, který se konal na výstavišti v Českých Budějovicích ve dnech 25. – 30. srpna, zavítal ze Srbska také generální ředitel Veletrhu Novi Sad Slobodan Cvetković a Boris Nadlukač, jeho výkonný ředitel pro veletržní činnost.

Během návštěvy došlo k jednání s vedením Výstaviště České Budějovice, kde se probraly zkušenosti s organizací a všemi aktivitami souvisejícími s veletržním průmyslem. Jednalo se také o aktuálních problémech a perspektivách rozvoje veletržního průmyslu do budoucna.
Součástí diskuse byly i možnosti širší spolupráce obou výstavišť včetně možné účasti firem ze Srbska na příštím ročníku výstavy Země živitelka.

S delegací Veletrhu Novi Sad se během jejich návštěvy v Českých Budějovicích setkal také ministr zemědělství České republiky, Zdeněk Nekula, kterému generální ředitel veletrhu Slobodan Cvetković poděkoval za dosavadní účast České republiky na Mezinárodním veletrhu v Novém Sadu. Zvláště pak zmínil 88. ročník Mezinárodního zemědělského veletrhu v Novém Sadu, který se konal na podzim roku 2021, kde byla Česká republika partnerskou zemí. Diskutovalo se také o potenciální účasti České republiky na dalším, jubilejním 90. mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadu, který se bude konat na jaře roku 2023.

Návštěva proběhla na pozvání Výstaviště České Budějovice a za pomoci Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ministerstva zemědělství ČR a Velvyslanectví ČR v Bělehradě.

Vladimír Váňa, zemědělský diplomat, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

Galerie


Setkání ředitelů Výstaviště České Budějovice a Veletrhu Novi Sad