srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost IMG MANUFACTURING d.o.o, člen české skupiny firem IMG, zahájila výstavbu ve Vršaci

Velvyslanec Tomáš Kuchta se dne 15. 12. 2021 ve Vršaci zúčastnil slavnostního položení základního kamene a zahájení výstavby první výrobní haly společnosti IMG MANUFACTURING d.o.o., člena české skupiny  firem IMG.

Tímto byla, po předchozím výkupu pozemků na okraji města Vršac, zahájena první fáze projektu výstavby nového výrobního závodu společnosti IMG. Tato fáze by měla být dokončena na podzim roku 2022, kdy bude dodán i první výrobní stroj v podobě extruzní linky od italského dodavatele. Celková investice se pohybuje kolem 5 mil. EUR.

Druhá fáze projektu  je plánována na rok 2023 - výstavba 2. haly, nákup dalších strojů a zařízení s investicí cca 5 mil. EUR. Třetí fáze je plánována na rok 2024 – výstavba 3. haly, nákup dalších strojů a zařízení, rovněž s investicí kolem 5 mil. EUR.

Plánované investiční náklady celého projektu jsou 15 mil. EUR.

V roce 2022 bude ve výrobní hale zaměstnáno 13 zaměstnanců, v roce 2023 je v plánu zaměstnat 38 zaměstnanců, v roce 2024 je v plánu zaměstnat 25 zaměstnanců. Plné zaměstnanosti bude dosaženo v roce 2026, kdy bude zaměstnáno 113 zaměstnanců.

Během slavnostního projevu velvyslanec Kuchta vyzdvihl význam této české investice s ohledem na její umístění do oblasti obývané českou menšinou. Českým krajanům se tak otevřou možnosti pracovního uplatnění přímo v jejich rodišti.

Galerie


Zahájení výstavby IMG MANUFACTURING d.o.o / Početak izgradnje IMG MANUFACTURING d.o.o.