srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: AVE Media
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Srbsko navštívili podnikatelé ze Zlínska

Ve dnech 17. – 20. dubna 2018 proběhla v Srbsku podnikatelská mise Zlínského kraje připravená v rámci projektů ekonomické diplomacie ve spolupráci ambasády v Bělehradě a Krajské hospodářské komory Zlínského kraje (KHK ZK). Českou delegaci vedl hejtman Jiří Čunek a do programu se zapojil i zástupce MPO ČR. Podnikatelé tohoto českého regionu patří v Srbsku i kvůli své geografické blízkosti k nejaktivnějším a tato mise je pokračováním intenzivních kulturních a ekonomických vztahů, které se na úrovni regionální spolupráce rozvíjí již více než 13 let.

V rámci programu mise proběhl v reprezentačních prostorách velvyslanectví seminář, na kterém se představil Zlínský kraj, KHK ZK a osm významných českých společností. V úvodní části hosty pozdravil chargé d'affaires Zastupitelského úřadu České republiky v Srbsku Pavel Kobližka.

Hejtman Čunek a ředitelka KHK ZK Iveta Táborská představili Zlínský kraj, včetně jeho bohaté průmyslové tradice. Následovaly prezentace společností Ontario Die International CZ, D Plast a.s., Sběrné suroviny UH s.r.o., Smart Heating Technologies s.r.o., Euro výtahy s.r.o., Valmon spol. s r.o., TS Electronics Zlín, s.r.o. a Renold.

Srbští kolegové a odborníci využili příležitosti osobně se seznámit a projednat během B2B jednání možnosti rozšíření obchodní spolupráce. Kromě podnikatelů a odborníků se akce účastnili i představitelé Ministerstva obchodu, cestovního ruchu a telekomunikace Srbské republiky, Hospodářské komory Srbska, jakož i zástupci města Valjevo a tamní hospodářské komory, která projevila zájem o nalezení partnerského města po vzoru Valašského Meziříčí a srbského Čačaku.

Program pokračoval návštěvou města Čačak, kde se uskutečnil další podnikatelský seminář, B2B a jednání na regionální hospodářské komoře. Poslední den mise byl věnován návštěvám srbských firem a průmyslové zóny města Čačak.

Jiří Král, Zastupitelský úřad v Bělehradě

Galerie


Podnikatelská mise Zlínského kraje/ Misija preduzetnika Zlinskog regiona