srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Srbští pivovarníci na B2B v České republice

Ve dnech 2. až 4. března v rámci projektu ekonomické diplomacie MZV ČR navštívili představitelé minipivovarů z regionu Západní Balkán Českou republiku a zúčastnili se B2B jednání s potenciálními dodavateli surovin, technologií a know how.

Program mise byl zahájen seznámením s ekonomikou provozu, technologií a produkcí dvou nejnovějších pražských minipivovarů.    

Druhý den byl věnován jednáním B2B  na Ministerstvu zemědělství ČR, kterého se zúčastnili potenciální čeští dodavatelé mající zájem o současný rychle rostoucí trh regionu Západní Balkán.

Během odpoledního programu měli srbští pivovarníci možnost seznámit se přímo na Žatecku s tradicí a vysokou úrovní českého chmelařství. Návštěva místních společností zabývajících se zpracováním a exportem českého chmele srbské partnery velmi zaujala. Moderní provozy, vlastní kvalita produktů, na které si mohli doslova sáhnout a čeští odborníci, kteří kvalifikovaně odpovídali na řadu dotazů, jsou bezesporu dalšími důvody k rozhodnutí proč objednat příští dodávku chmele z České republiky.

Závěr programu patřil návštěvě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, při které se srbští účastníci dozvěděli nejen o možnostech komerčního vzdělávání, ale díky semináři  předního českého odborníka profesora Pavla Dostálka se blíže seznámili s fenoménem českého piva.

Galerie


Srbští pivovarníci na B2B v České republice