srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na veletrhu Sajam Voda

Letošní mezinárodní veletrh, výstava a konference Sajam VODA se uskutečnily ve dnech 20. – 22. listopadu 2019 v bělehradském veletržním centru Belexpocentar.

Tato mimořádná akce byla již tradičně zaměřena na odbornou prezentaci zahraničních i místních firem v oblasti vodního a odpadového hospodářství, a s tím spojenými technologiemi vodohospodářství, úpravy vody, ochrany životního prostředí a obnovitelných zdrojů elektrické energie.

Samostatnou expozicí se veletrhu zúčastnila česká společnost EUTIT s.r.o. (www.eutit.cz), která patří mezi největší světové výrobce odlitků z čediče. Tato firma vyvíjí výrobky k výstavbě, ale i rekonstrukci stokových sítí s využitím čedičových žlabů, které několikanásobně zvyšují životnost těchto děl. Dále se veletrhu prostřednictvím místního partnera zúčastnila společnost Zikmund Electronics, s.r.o. (www.e-zikmund.cz). Tato česká firma je předním výrobcem unikátních optických inspekčních systémů pro kontrolu kanalizací, teplovodů, zemních vrtů a jiných nepřístupných míst. Zájem o srbský trh měli i další čeští vystavovatelé, a to konkrétně společnost Heckl s.r.o. (www.heckl.cz ), jejíž výrobní sortiment je zaměřený na vodohospodářství, instalatérství a inženýrské sítě. Firma vyrábí například zemní soupravy, litinové a plastové poklopy, podkladové desky, plastové kalové koše, mosazné a bronzové tvarovky, šachty a jímky, atd. O srbský trh má zájem rovněž společnost Hidrostal Bohemia s.r.o. (www.hidrostal-bohemia.com ), která se zaměřuje především na trh odpadních vod. Firma je výrobcem čerpadel s charakteristickým šroubovým oběžným kolem. Dále vyrábí technologie pro provzdušňovací a míchací systémy pro čistírny odpadních vod, separační systémy pro oddělení tuhých látek přitékajících kanalizací, velkoobjemové pumpy, atd.

České vystavovatele navštívil velvyslanec T. Kuchta, který při setkání mj. diskutoval možnosti spolupráce se zastupitelským úřadem ČR o akcích, které budou organizovány v příštím roce v oblasti ekonomické diplomacie.

Galerie


České firmy na veletrhu Sajam Voda / Češke firme na Sajmu Voda