srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na veletrhu SEEBBE 2022

Letošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu SEEBBE 2022 se uskutečnil ve dnech 27. – 30. dubna 2022  v bělehradském veletržním centru Beogradski Sajam.

Tento veletrh je největší akcí svého oboru nejen v Srbsku, ale i v celém regionu jihovýchodní Evropy. Stavebního veletrhu se tradičně zúčastňuje na více než 20 000 m2 výstavní plochy cca 600 vystavovatelů s výrobky z 30 zemí.

Na veletrhu SEEBBE 2022 byly prezentovány všechny segmenty stavebnictví – od výzkumu a projektování, přes výstavbu a údržbu budov v pozemním stavitelství, výškovém stavitelství a vodních stavbách. Návštěvníci se mohli seznámit s nejmodernějšími stavebními materiály, stavebními stroji, přístroji a nářadím používaném ve stavebnictví. Představeny byly rovněž nové technologie a izolační materiály proti vlhkosti a hluku.

Srbský ministr stavebnictví, dopravy a infrastruktury Tomislav Momirović uvedl při zahájení veletrhu, že „srbská vláda pokračuje v investičním cyklu do velkých infrastrukturních projektů – od pokračování výstavby vysokorychlostní železnice do Budapešti a rekonstrukce železnice z Bělehradu do Niše, přes výstavbu dálnic napříč Srbskem až po navýšení kapacit přístavní infrastruktury. Naším plánem je v příštích pěti letech mimo jiné vybudovat v Srbské republice 7000 kilometrů kanalizační sítě a více než 250 čistíren odpadních vod v rámci projektu výstavby komunální infrastruktury a infrastruktury pro likvidaci tuhého komunálního odpadu."

Silné zastoupení českých firem dokládá současný zájem o tento perspektivní hospodářský sektor Srbska. Své výrobky zde prezentovaly na společné expozici agentury CzechTrade následující firmy (pořadí alfabeticky):

BERNDORF BADERBAU s.r.o. (www.berndorf-bazeny.cz );

CIDEMAT HRANICE s.r.o. (www.cidemat.cz );

DOORNITE s.r.o. (www.doornite.cz );

FORTEMIX s.r.o. (www.fortemix.cz );

MFC-MORFICO s.r.o. (www.morfico.cz );

PLAST BRNO s.r.o. (www.plastbrno.cz ).

Dále v rámci samostatné expozice se zúčastnila rovněž  pražská expozitura firmy

NOARK ELECTRIC EUROPE (www.noark-electric.com ).

České vystavovatele navštívil již první den veletrhu velvyslanec T. Kuchta, který při setkání s podnikateli se zajímal o výrobní program firem a obchodní plány v Srbsku. Zároveň nabídl možnosti podpory či spolupráce se zastupitelským úřadem České republiky.

SEEBBE 2022

SEEBBE 2022