srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České inseminační dávky do Srbska

Agrární ekonomická diplomacie přinesla své ovoce. Ing. Radivoje Ćosić, majitel a ředitel společnosti TAURUS Agro Konsalting  převzal minulý měsíc již druhý kontejner s inseminačními dávkami z České republiky.

Pan  Ćosić se s českým plemenářstvím seznámil v květnu loňského roku na mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě. Ministerstvo zemědělství ČR zde připravilo národní stánek, na kterém se prezentovaly i firmy z této oblasti zemědělské a potravinářské výroby.  Společnost TAURUS Agro Konsalting se zabývá především řízením a správou mléčných farem a byla proto vytipována jako přirozený potenciální obchodní partner.

Přes počáteční váhání a jistou nedůvěru se pan Ćosić rozhodl o tři měsíce později zúčastnit podnikatelské mise chovatelů a dovozců zemědělské techniky na Země Živitelku organizované Zastupitelským úřadem ČR v Bělehradě v rámci projektů ekonomické diplomacie.

Na základě prvotních jednání na veletrhu v Novém Sadě mise operativně navštívila i inseminační stanici býků společnosti Natural v Hradištku pod Medníkem.  Špičkové technologické vybavení, které měl možnost zde vidět, předvedení býků a seriózní jednání majitelů a pracovníků společnosti ho přesvědčily k zahájení obchodní spolupráce s českými plemenáři a chovateli.

V těchto dnech se srbští odborníci připravují na cestu do ČR, jejímž cílem je výběr 60 kusů vysokobřezích jalovic pro balkánský trh. Setkání s potenciálním dodavatelem jalovic proběhlo rovněž v rámci již zmíněné incomingové mise na Země Živitelku. Ukazuje se, že soustavná práce zejména agrárního diplomata a celé ambasády v Srbsku nese své ovoce.

Zastupitelský úřad v Bělehradě, Pavel Svoboda, Jiří Král

Galerie


Začátek spolupráce/ Početak saradnje_TAURUS Agro Konsalting-Natural spol. s.r.o.