srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: M. Čančík, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na podnikatelské misi v oblasti zdravotnické techniky a prostředků do Srbska

Velvyslanectví České republiky v Bělehradě organizuje podnikatelskou misi do Srbska, která bude zaměřena na prezentaci českých výrobců zdravotnické techniky a prostředků. Akce je připravována v rámci schválených projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) 2020.

Jedná se o mimořádnou příležitost oficiální oborové prezentace českých společností v Srbsku v sektoru, který nabízí rozsáhlé vývozní a investiční příležitosti. Významným faktorem pro úspěšnou prezentaci českých firem je skutečnost, že Česká republika v Srbsku realizovala v minulých letech řadu rozvojových projektů právě v oblasti zdravotnictví a máme proto v této balkánské zemi velmi dobré reference. V tomto ohledu využije české velvyslanectví kontakty z realizace rozvojové pomoci a osloví zdravotnická zařízení napříč celým Srbskem.

Připravovaný projekt předpokládá prezentační akci dne 14. října 2020 v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Bělehradě, která bude spojena s možností individuálních jednání „Business-to-Business“ (B2B) mezi účastníky mise a představiteli srbských nemocnic, poliklinik a dalších zdravotnických center. Následně by byla zajištěna pracovní návštěva a prohlídka vybraného zdravotnického zařízení v Bělehradě nebo jeho okolí. Účastníci podnikatelské mise budou mít možnost navštívit 45. mezinárodní veletrh zdravotnické techniky Medident, který se koná v Bělehradě ve dnech 15. – 17. října.

Přípravu akce a komunikaci s českými podnikatelskými subjekty zajišťuje Velvyslanectví ČR v Bělehradě s případným zapojením Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP). Zájemci o účast na podnikatelské misi se mohou registrovat na emailové adrese Commerce_Belgrade@mzv.cz, a to nejpozději do 5. září 2020.

Zpracoval: Miroslav Čančík, rada-vyslanec, Velvyslanectví ČR v Bělehradě