srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci mezi Českem a Srbskem

Ve dnech 11. a 12. března 2015 se v Bělehradě uskutečnilo 8. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Srbskou republikou. Českou delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl za doprovodu viceprezidenta Hospodářské komory České republiky Bořivoje Mináře a 31 českých podnikatelů.

Náměstek Vladimír Bärtl jednal s ministrem hospodářství Željko Sertićem, ministrem hornictví a energetiky Aleksandrem Antićem a také s předními představiteli ministerstva stavebnictví, dopravy a infrastruktury.

V rámci programu zasedání zástupci srbských ministerstev diskutovali v pěti pracovních skupinách se svými českými protějšky o dalších příležitostech pro prohloubení spolupráce v oblasti obchodu a investic, energetiky, dopravy, zemědělství, financí a zahraniční rozvojové spolupráce. 

Na podnikatelském fóru, které úspěšně organizovaly hospodářské komory obou zemí, zástupci českých firem z oboru dopravní infrastruktury, energetiky, stavebnictví, zemědělství a potravinářství měli možnost setkat se s potenciálními srbskými partnery. V úvodní části fóra hlavním vystupujícím byl předseda srbské vlády Aleksandar Vučić. Při této příležitosti byl též slavnostně podepsán Protokol z 8. zasedání Smíšeného výboru.

Smíšený výbor, 2015

Smíšený výbor, 2015