srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci

Ve dnech 2. a 3. prosince 2019 se v Bělehradu uskutečnilo 12. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Srbskou republikou, kterému spolu-předsedali srbský státní tajemník ministerstva obchodu, turismu a telekomunikací Stevan Nikčević a náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Tauberová.

Za českou stranu se jednání zúčastnili představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva dopravy, Ministerstva zemědělství, Ministerstva financí, Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ČR, České exportní banky a též zástupci několika českých firem, které mají zájem o srbský trh.

Zástupci obou stran diskutovali ve čtyřech pracovních skupinách o dalších příležitostech pro prohloubení spolupráce I. v oblasti obchodu a investic; II. energetiky, hornictví a dopravy; III. Financí a IV. zemědělství.

Na závěr jednání, která proběhla ve vládním sídle Palác Srbska, slavnostně podepsali vedoucí delegací za účasti velvyslance Tomáše Kuchty finální protokol. Další setkání by se mělo uskutečnit v Praze koncem roku 2020.

Galerie


Zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci / Zasedanje Mešovite komisije za privrednu saradnju