srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci

Ve dnech 23. a 24. září 2021 se v Praze uskutečnilo 13. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Srbskou republikou, kterému spolupředsedali náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Tauberová a srbský státní tajemník ministerstva obchodu, turismu a telekomunikací Stevan Nikčević.

Za českou stranu se jednání zúčastnili představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva dopravy, Ministerstva zemědělství, Ministerstva financí, Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ČR, České exportní banky, Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy a též zástupci několika českých firem, které mají zájem o srbský trh.

Zástupci obou stran diskutovali v šesti pracovních skupinách o dalších příležitostech pro prohloubení spolupráce: I. v oblasti obchodu a investic; II. energetiky, hornictví; III. dopravy; IV. ochrany životního prostředí; V. zemědělství a VI. normalizace, metrologie a zkušebnictví.

Na závěr jednání slavnostně podepsali vedoucí delegací za účasti velvyslance Tomáše Kuchty finální protokol. Další setkání by se mělo uskutečnit v Bělehradu v roce 2022.

Galerie


Zasedání Smíšeného výboru v Praze / Zasedanje Mešovite komisije u Pragu