srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Aleksandar Marić
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zemědělci z regionu západní Balkán na veletrhu Země živitelka

V rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED)  navštívili dne 28. 8. zemědělci ze západního Balkánu již tradičně mezinárodní zemědělský veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích.

Hlavním cílem projektu bylo umožnit českým firmám B2B jednání s obchodními partnery /cílovými zákazníky a dovozci. V letošním roce měli zástupci českých společností také možnost seznámit se svoji nabídkou i představitele renomované veterinární stanice a odborné pracovníky místních ministerstev zemědělství. Tito lidé díky práci v terénu hrají často velmi důležitou roli jak v přenosu informací místním farmářům, tak i při jejich rozhodování o investicích do výroby.  

Během návštěvy veletrhu měli všichni účastníci možnost se seznámit se širokou nabídkou českých firem v oblasti genetiky, zemědělských technologií a mechanizace a vedli řadu individuálních jednání.

V organizované části programu vzbudila značnou pozornost prezentace inovativního výrobku - setu pro diagnostiku mikrobiálního zánětu mléčné žlázy dojnice, jenž umožňuje chovateli nebo veterináři včasně nastavit cílenou a efektivní léčbu. Snížení použití antibiotik je přínosem nejen pro ekonomiku prvovýroby mléka, ale druhotně i pro ochranu životního prostředí.

Incomingová podnikatelská mise byla schválena, financována a realizována v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva zemědělství České republiky.

Pavel Svoboda, zemědělský diplomat, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

Galerie


Zemědělci z regionu západní Balkán na veletrhu Země živitelka