srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Miroslav Čančík, rada-vyslanec, Velvyslanectví České republiky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Inaugurace pilotního semináře projektu „Přenos transformačních zkušeností pro zavedení systému vysílání civilních expertů do zahraničních misí"

Za přítomnosti českého velvyslance T. Kuchty a představitelů srbské vlády (I. Dačiće, prvního místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí, J. Joksimović, ministryně pro evropskou integraci, A. Vulina, ministra obrany), zástupců armády (M. Mojsiloviće, náčelníka generálního štábu) a dalších významných osobností byl 26. listopadu zahájen dvoutýdenní pilotní seminář, v rámci kterého proběhne vyškolení prvních zájemců ze státní správy o účast v zahraničních mírových misích.

Tento seminář je vyvrcholením projektu České rozvojové agentury, který realizovala společně s Pražským institutem pro bezpečnostní studia a srbským institutem ISAC - International and Security Affairs Centre.

Dle velvyslance Kuchty bylo cílem projektu systémové posílení zapojení Srbska do mezinárodních aktivit EU, OSN a OBSE. Plnou implementací projektu bude moci Srbsko v budoucnu aktivně a efektivně přispívat civilními složkami v podpoře mírových operací, a to zejména pod záštitou kapitoly 31 – Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU.

Galerie


Inaugurace pilotního semináře projektu „Přenos transformačních zkušeností pro zavedení systému vysílání civilních expertů do zahraničních misí"