deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: O. Karas
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká expozice na jaderném veletrhu Kerntechnik 2022 v Lipsku 21. - 22. června 2022

V rámci projektu ekonomické diplomacie uspořádal ZÚ Berlín českou expozici na jaderném veletrhu Kerntechnik 2022, který se uskutečnil v Lipsku ve dnech 21. - 22. června 2022. Kerntechnik 2022 je největším veletrhem v oblasti jaderné energetiky v SRN, https://www.kerntechnik.com/. V rámci „Českého pavilonu“, ve které se prezentovaly firmy CE Industrie a.s., ČVUT, Chemcomex a.s., Jaderní veteráni a ÚJV Řež a.s.
 

Cílem projektu ekonomické diplomacie bylo podpořit české firmy při vstupu na trh v oblasti decommissioningu německých jaderných elektráren, jehož náklady jsou odhadovány na ca. 35-40 mld. EUR, a který s ohledem na nedostatek domácích kapacit představuje exportní příležitost pro český průmysl a výzkum.

Kerntechnik 2022

Kerntechnik 2022

 

Během slavnostního zahájení  veletrhu  vystoupil i zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR pan Jan Prášil, ředitel Odboru strategie, výzkumu a mezinárodní spolupráce v oblasti jaderné energetiky s přednáškou o rozvoji jaderné energetiky v ČR a o možnostech mezinárodní spolupráce.

Kerntechnik 2022

Kerntechnik 2022

Obsahově byla expozice zaměřena zejm. na záměry českých firem v rámci decommissioningu německých JE, ale také na spolupráci ve VVI a výuce. ÚJV Řež dále připravil prezentaci na téma dlouhodobého ukládání vyhořelého jaderného paliva a na českém stánku proběhla řada B2B jednání.