deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČNFB
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-německý fond budoucnosti podpoří 72 nových česko-německých projektů a představí svoji činnost na parlamentním večeru v Německém spolkovém sněmu

Tisková zpráva ČNFB z 22. září 2022

(Berlín) Česko-německý fond budoucnosti umožní 72 nových společných projektů občanů obou zemí. Správní rada Fondu uvolnila ve středu za tímto účelem finanční prostředky v celkové výši 10.117.000 korun.   

Správní rada tentokrát zasedala na půdě Bundestagu v Berlíně, po zasedání diskutoval Fond budoucnosti s poslanci na parlamentním večeru o své činnosti a česko-německých vztazích. „Díky Česko-německému fondu budoucnosti dnes probíhá pozoruhodně živá a stabilní spolupráce mezi občanskými společnostmi v obou zemích. Jako politici bychom si z toho měli vzít příklad i pro bilaterální spolupráci s našimi českými sousedy,“ zdůraznila ve svém uvítacím projevu místopředsedkyně Německého spolkového sněmu Aydan Özoğuz.
Jsme rádi, že jsme si mohli s poslanci osobně vyměnit názory, a doufáme, že je rozmanitá agenda Fondu do jisté míry inspirovala a že ji přenesou do svých volebních obvodů,“ zdůraznili Rita Hagl-Kehl a Jindřich Fryčspolupředsedové správní rady.
„Ačkoli česko-německé vztahy nejsou považovány za nejdůležitější bilaterální relaci v EU, dokázaly již několikrát velmi pozitivně překvapit a byly inspirativní i pro ostatní sousedství. Samotný Fond budoucnosti je toho živoucím důkazem. Zejména dnes, kdy je celá Evropa vystavena novým hrozivým rizikům a nebezpečím, je důležité podporovat Fond a česko-německé vztahy. Kdo ví, třeba Češi a Němci přijdou znovu společně s inspirativními nápady, jak nejlépe pěstovat evropské hodnoty a jednotu,“ zdůraznil na závěr večera velvyslanec České republiky v Německu J. E. Tomáš Kafka

Více informací a výběr ze schválených projektů:

Silja Schultheis

Tel: +420 737 505 790
www.fondbudoucnosti.cz

ČNFB

ČNFB

ČNFB

ČNFB