deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fond budoucnosti podpoří nové česko-německé iniciativy

Mimořádný program Re-Start podnítil v létě desítky projektů
Tisková zpráva, 22. září 2021
(Praha) Česko-německý fond budoucnosti podpoří dalších 53 společných projektových iniciativ občanů z obou zemí. Správní rada fondu za tímto účelem ve středu schválila podporu v celkové výši 8 886 315 Kč.

„Těší nás, že se řada nově schválených projektů nechala inspirovat našim Tématem roku  "Nové časy? Nové cesty! a hledá nové cesty pro česko-německé vztahy v době pandemie i po ní,“ uvedli předsedové správní rady Jindřich Fryč a Martin Kastler

Dále Fond budoucnosti v posledních měsících schválil v rámci mimořádného programu Re-Start zhruba 30 česko-německých projektů, které byly podporovány průběžně ve zkrácené lhůtě.

„Na jaře bylo zřejmé, že pandemie letos ještě zcela neodezní, a plánovat přeshraniční projekty je v takové situaci docela výkon. Proto jsme na letní měsíce v podstatě zrušili lhůty pro podávání projektů a jsme moc rádi, že otevřené okno příležitosti využilo tolik skvělých akcí, které by se jinak vůbec neuskutečnily!“ zdůraznili ředitelé Fondu budoucnosti Petra Ernstberger a Tomáš Jelínek.