deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Berlin
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva z Lidic

Dne 20. června 2022 jsme na ambasádě přivítali návštěvu "lidických dětí", jejich rodin a dalších lidických občanů na jejich cestě do Berlína a Ravensbrücku. 
  

Skupina cca. padesáti lidických občanů a přátel do Berlína přicestovala po pětileté pauze již tradičně na pozvání "Pracovního kruhu Lidice", který je činný při radnici berlínské městské části Reinickendorf, kde je i památník - zahrádka růží - lidickým obětem.

Další zastávkou výpravy z Lidic bude památník bývalého koncentračního tábora Ravensbrück, místo skonu lidických žen. Návštěvu v čele s paní starostkou Veronikou Kellerovou, předsedkyní spolku Lidice Memory Hanou Pokornou, radním Středočeského kraje Robertem Bezděkem, Otto Hoppenstedtem z berlínského pracovního kruhu a "lidickými dětmi" Pavlem Horešovským, JJiřím Koreckým, Jiřím Pitínem přivítaly Lydie Holinková a Veronika Karasová.

Velvyslanec Tomáš Kafka pohovořil o svých setkáváních s lidickými příběhy a nečekaných darech pro Lidice z Německa, které v minulosti směl převzít a předat. Děkujeme za milé setkání a otevřené rozhovory!     

Návštěva z Lidic

Návštěva z Lidic