deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Gerhard Götz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Udílení cen „Brückenbauer | Stavitel mostů 2022“

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee a jeho zřizovatel obecně prospěšný spolek Bavaria Bohemia e.V. uděluje již od roku 2007 cenu Brückenbauer | stavitel mostů za mimořádné zásluhy o dobré sousedské vztahy mezi Německem a Českem. 

Oceňováni jsou jednotlivci, organizace nebo projekty spolupráce. V minulosti byla udělena i některá čestná a zvláštní ocenění, mimo jiné Danielu Hermanovi, Karlu Schwarzenbergovi, Jaroslavu Rudišovi a Martinu Baxovi. Předávání cen je součástí projektu Kultura bez hranic | kultura bez hranic s podporou Německo-českého fondu budoucnosti.

Letošního slavnostního večera a udílení cen dne 7. dubna 2022 se zúčastnil velvyslanec Tomáš Kafka, který zároveň přednesl hlavní projev na téma německo-české vztahy jako příležitost k nalezení sebe sama. Akce byla také živě digitálně přenášena, ocenění byli představeni v podobě krátkého filmu a v brožuře.

Letošními oceněnými jsou:  

 
České osobnosti:

  • Jan Kvapil (iniciativa Soboty pro sousedství)
  • Václava Jandečková (publicistka, m.j. „Akce Kámen“)

Německé osobnosti:

  • Heidi Wolf (býv. redaktorka BR)
  • Irene Fritz a Andi Dünne (vedoucí uměleckých škol mládeže Kalmreuth a Cham)

Školní partnerství:

  • Střední odborné školy Cham a Domažlice

CeBB působí jako kulturní točna, informační centrum a zprostředkovatel spolupráce mezi českými a bavorskými sousedními regiony. Největší zájem Centra Bavaria Bohemia spočívá v prohloubení česko-bavorské kulturní a partnerské spolupráce v českých a bavorských sousedních regionech (Horní Francích, Horní Falci, Dolním Bavorsku a Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji).

Více na webové stránce CeBB:

https://www.bbkult.net/cebb/verein-bavaria-bohemia-e-v/brueckenbauer/

 

Brückenbauer / Stavitelé mostů 2022

Brückenbauer / Stavitelé mostů 2022

 

Brückenbauer / Stavitelé mostů 2022

Brückenbauer / Stavitelé mostů 2022