deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
beauties_and_beasts_ausstellung_im
Foto: ©Tschechisches Zentrum in Berlin
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Beauties and Beasts: Výstava aukční síně Christie’s v Českém centru v Berlíně

Během berlínského „Gallery Weekend“ představila ve dnech 27. až 29. dubna 2018 v Českém centru Berlín  aukční síň Christie’s výstavu „Beauties and Beasts: Making and Collecting Art in Germany“, která na základě mimořádných objektů z dvou tisíciletí – vytvořených nebo sesbíraných v Německu a Svaté říši římské – zkoumá ideál krásy i fascinaci hrůzou.

Výstava čítající na 50 exponátů, jež jsou většinou zapůjčeny ze soukromých sbírek, představila široký záběr děl od Gerharda Richtera, Neo Raucha, Dietera Rotha, Josepha Beuyse, Otto Dixe, Maxe Pechsteina, Oskara Schlemmera, Josepha Heintze a Albrechta Dürera, přes užité umění – mimo jiné augšpurské stříbrné předměty a tvorbu Davida Roentgena – až k antice a dílům čínského umění, k nimž patří nefritová řezba slona z někdejší sbírky pruské královny Viktorie (1840–1901).      

Výstava měla zajímavou vazbu na Českou republiku v podobě hned několika děl, které vznikly na objednávku císaře Rudolfa II. v Praze. Zároveň do celého projektu integrovala i brutalistickou budovu českého velvyslanectví, kde České centrum sídlí.  Během tří dnů výstavu navštívilo přes 1 500 návštěvníků.

V rámci výstavy se konaly také přednášky v kinosále velvyslanectví. Věhlasný anglický architekt David Chipperfield se zde např. věnoval tématu berlínské architektury a urbanismu.

Galerie


20180426_Beauties and Beasts Christie's