deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
hostovani_inscenace_ferdinande_gastspiel
Foto: ©České centrum Berlín/Tschechisches Zentrum Berlin
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ferdinande! - Divadelní inscenace k výročí sametové revoluce

V galerii Českého centra hostovalo u příležitosti 30. výročí sametové revoluce pražské divadlo Lachende Bestien se svou inscenací „Ferdinande!“ věnující se osobnosti a myšlenkám Václava Havla.

Inscenace mladého progresivního souboru Lachende Bestien kriticky přezkoumává myšlenky a politické ideje Václava Havla s odkazem na jeho alter ego z divadelních her. Jak by Ferdinand Vaněk reagoval na současné události? A jak se vůbec dnes dá „žít v pravdě“? Formou performativního monologu se inscenace zabývá tématy jako role intelektuála ve veřejném prostoru, dědictví postkomunismu nebo rozdělením společnosti na masy a elity a rozebírá možnosti současného politického divadla.

Po představení následoval rozhovor s publikem za účasti režiséra a herce Michala Háby a německé bohemistky Anny Förster.

Společná akce Velvyslanectví ČR v Berlíně, Českého centra Berlín, souboru Lachende Bestien a Drama Panorama: Forum für Übersetzung und Theater e. V.

Hostování inscenace podpořily: Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, MZV ČR, Vládnoucí starosta Berlína – Senátní kancelář

 

Galerie


20191001_Ferdinande