deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
cnfb_dtzf
Foto: ©ČNFB/DTZF
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČNFB reaguje na koronavirovou krizi mimořádnou podporou

Česko-německý fond budoucnosti poskytne v souvislosti s pandemií koronaviru zvláštní finanční prostředky v celkové výši 10 miliónů korun.

Tyto prostředky půjdou ve prospěch osob a organizací, které jsou kvůli pandemii koronaviru zvláště ohroženy:

  • organizace pečující v ČR o oběti nacismu, které vzhledem ke svému věku i v důsledku prožitých útrap patří mezi vůbec ty nejohroženější,
  • stavitelé mostů“, kteří se v posledních letech významným způsobem zasadili o zlepšení česko-německých vztahů a kvůli koronavirové krizi se dostali do tíživé finanční situace – jako například umělci, kulturní instituce, spolky z oblasti kulturní či mládežnické práce a nakladatelství,
  • iniciativy, které v česko-německém pohraničí poskytují zdravotní a sociální služby osobám obzvláště ohroženým pandemií koronaviru.

„V koronavirové krizi čelí Česko a Německo stejným výzvám: musíme chránit ty naše spoluobčany, kteří jsou zvláště ohroženi, a zároveň nesmíme dát všanc to, čeho jsme za posledních 30 let dosáhli,“ uvedli ředitelé Fondu Petra Ernstberger a Tomáš Jelínek. „K tomu patří i po léta budovaná důvěra mezi Čechy a Němci, jež je nyní vystavena zatěžkávací zkoušce. Považovali jsme proto za důležité rychle a nebyrokraticky poskytnout podporu právě těm, kteří hrají v tomto ohledu klíčovou roli.“ Vedle obětí nacismu a „stavitelů mostů“ se jedná podle obou ředitelů obzvláště o občany v česko-německém pohraničí, kde by se dopady krize mohly na lidech a jejich vzájemných vztazích projevit nejcitelněji.
Podrobnější informace k mimořádné podpoře: www.fondbudoucnosti.cz

Další informace a kontakt:

Silja Schultheis
E-mail: silja.schultheis@fb.cz
GSM: +420 737 505 790
www.fondbudoucnosti.cz

 

Tisková zpráva ČNFB, 16. 4. 2020