deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
ministr_kultury_zaoralek_se_statni
Foto: ©Ministry of Culture CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr kultury Zaorálek se v Berlíně informoval o německé pomoci kultuře a médiím

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se během své první zahraniční cesty od uvolnění pandemických opatření setkal ve dnech 30. 6. – 1. 7. v Berlíně se státní ministryní spolkové vlády pro kulturu a média Monikou Grütters a státním tajemníkem pro kulturu berlínského senátu Torstenem Wöhlertem. Hovořil s nimi o dopadech pandemie koronaviru na kulturní a mediální sféru a informoval se o systému federální a zemské podpory této oblasti a programu německého předsednictví v EU.

V předvečer zahájení německého předsednictví v Radě EU se ministr Zaorálek sešel se spolkovou státní ministryní pro kulturu a média Monikou Grütters. Ta představila německé priority v oblasti kultury v rámci předsednictví EU: otázka rovnosti pohlaví v kultuře, ochrana kulturního dědictví a zajištění štědřejšího financování kultury z rozpočtu EU. Státní ministryně dále informovala o systému federální podpory pro kulturní instituce i jednotlivce zasažené pandemií.

O tom, jak probíhá pomoc kultuře na zemské úrovni přímo v německé metropoli, hovořil ministr Zaorálek na následující schůzce s Torstenem Wöhlertem, státním tajemníkem berlínského senátora pro kulturu a Evropu.