deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
ministr_zahranici_t_petricek_a
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček převzal 100 plicních ventilátorů darovaných Německem

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček v úterý 3. listopadu 2020 v Sedlčanech převzal 100 plicních ventilátorů ResMed Lumis 150, které Česku darovala Spolková vláda Německa. Tyto menší ventilátory jsou používány jako podpůrný prostředek při léčbě pacientů s dýchacími problémy. Ventilátory budou uskladněny Správou státních hmotných rezerv a následně distribuovány do českých nemocnic.

„Děkuji našim sousedům za pomoc a solidaritu v této těžké době, kdy naši lékaři a sestřičky obětavě pomáhají pacientům nakaženým koronavirem. Darované ventilátory budou zachraňovat lidské životy. Velký dík patří také ambasádám v Berlíně a v Praze za rychlost, se kterou dokázaly předání daru zrealizovat,“ uvedl v Sedlčanech ministr Petříček. 

Převoz ventilátorů do České republiky byl zajištěn logistickou firmou Fiege a českými hasiči. Česko už požádalo o pomoc skrze mechanismy EU, NATO a WHO. Žádosti směřují jak na materiální pomoc, jako jsou právě ventilátory, tak na pomoc personální. Např. prostřednictvím NATO žádá Česko o více než 250 zdravotníků – lékařů, sestřiček i laboratorních techniků.

Galerie


201103_venilátory