deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
cnfb_dtzf
Foto: ©ČNFB/DTZF
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČNFB přichází s další koronavirovou pomocí i novým programem mimořádné podpory

Česko-německý fond budoucnosti reaguje na přetrvávající negativní dopady druhé vlny pandemie dalšími balíčky podpory a pomoci.

Díky několika programům pomoci poskytne Fond budoucnosti celkem 11 milionů Kč občanům obou zemí, kteří jsou silně zasaženi dopady koronavirové krize. Vedle toho Fond vyhlašuje program mimořádné podpory zaměřený na rozvoj digitálních formátů a společných venkovních aktivit. Chce tak pomocí zjednodušené a zrychlené grantové podpory motivovat aktéry česko-německé výměny k plánování a realizaci jejich záměrů i během pandemie.

Nové programy podpory a pomoci vyhlášené Fondem budoucnosti konkrétně zahrnují:

1. Pomoc v koronavirové krizi S ohledem na dobré výsledky jarní mimořádné výzvy Fond budoucnosti v rámci rychlé a nebyrokratické pomoci znovu podpoří tři obzvláště postižené skupiny, pro něž jsou ekonomické a sociální dopady druhé vlny pandemie zvláště citelné:

-organizace pečující v ČR o oběti nacismu, které vzhledem ke svému věku i v důsledku prožitých útrap patří mezi ty vůbec nejohroženější,

-organizace, které v česko-německém pohraničí poskytují zdravotní a sociální služby osobám obzvláště ohroženým pandemií koronaviru,

-česko-německá projektová partnerství, která se v důsledku aktuální krize dostala do obtížné finanční situace.

2. Mimořádná podpora rozvoje digitálních formátů a venkovních aktivit Tímto programem Fond budoucnosti podpoří česko-německé aktéry, kteří na pandemii koronaviru reagují rozvojem společných online projektů nebo přesunutím svých aktivit do venkovních prostor. V rámci zjednodušeného řízení mohou být žádosti podávány ihned, průběžně a bez ohledu na obvyklé lhůty.

 

Další informace a kontakt:

Silja Schultheis

Email: silja.schultheis@fb.cz

Tel: +420 737 505 790

www.fondbudoucnosti.cz

 

Tisková zpráva ČNFB