deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
tomas_kafka_a_stephan_holthoff_pfortner
Foto: ©Land NRW
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Kafka na nástupní návštěvě v Severním Porýní-Vestfálsku

Českého velvyslance v SRN Tomáše Kafku přijal u příležitosti nástupní návštěvy zemský ministr pro spolkové, evropské a mezinárodní záležitosti Stephan  Holthoff-Pförtner v zastoupení za ministerského předsedu Severního Porýní-Vestfálska (NRW) Armina Lascheta.
 

Tomáš Kafka vnímá roli Česka jako prostředníka mezi východem a západem s ambicí dalšího prohlubování vztahů celého regionu vůči Německu. S ministrem Holthoff-Pförtnerem ve shodě chválili blízké vztahy vycházející z dobré spolupráce v oblasti kultury a hospodářství – ČR zastává 12. pozici mezi obchodními partnery spolkové země. Oprávněně sídlí zahraniční zastoupení CzechTrade a CzechInvest právě v Düsseldorfu, odkud i ve spolupráci s NRW pokrývají své aktivity pro celé Německo.

V NRW žije asi 5 200 českých občanů, díky nimž se daří i občansko-společenským kontaktům a spolupráci v rámci městských partnerství (Hilden – Nové Město n. Metují, Rheinbach – Kamenický Šenov, Salzkotten – Bystřice pod Hostýnem).

ČR a NRW spojuje i aktuální politická záležitost na mezinárodní úrovni: obě země podporují brzké zahájení přístupových rozhovorů pro země západního Balkánu.

 

Upravený překlad  orignálu tiskové zprávy  Ministerstva pro spolkové, evropské a mezinárodní záležitosti NRW

Galerie


210223_Kafka_NRW