deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další ročník letního kurzu češtiny pro krajany

Tisková zpráva MZV ČR z 12. 8, 2022: Slavnostní předání diplomů z rukou náměstka Martina Smolka bylo završením letního jazykového kurzu v Poděbradech, které pravidelně pořádá Ministerstvo zahraničí pro české krajany.

Celkem se kurzu účastnilo 60 studentů ze všech koutů světa (Argentina, USA, Brazílie, Chile, Kanada, Sýrie, Barma, Kuba), ale také s krajany z Ukrajiny a Srbska. Letošní čtyřtýdenní krajanský kurz češtiny byl důležitým oživením této tradice po covidové pauze.

„Velice rád vidím, že zájem o český jazyk stále trvá a že se po dvou letech v Poděbradech opět otevřely dveře k českému jazyku pro další generace krajanů ve světě,“ uvedl náměstek Martin Smolek.

Diplomy za Ministerstvo zahraničí předal spolu se zástupci MŠMT a Ústavu jazykové a odborné přípravy UK právě náměstek ministra zahraničí Martin Smolek. Za krajany vystoupila se společným projevem česká krajanka z Jeruzaléma Rachel Alon-Margalit. MZV připravilo pro absolventy krajanského kurzu češtiny společenské setkání doplněné prohlídkou Masarykova bytu a historických prostor Černínského paláce. Spolu s diplomem odešli účastníci s knihami věnovanými krajanům vydavatelstvím Olympia.

Tisková zpráva MZV ČR z 12. 8. 2022