deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dům zahraničních služeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Každoroční setkání učitelů u krajanů a lektorů češtiny v zahraničí propojilo dvacítku vyučujících

Ve dnech 25. a 26. 8. se uskutečnilo 13. setkání učitelů u krajanů a lektorů češtiny v zahraničí v netradiční online podobě.

Zpráva Domu zahraničních služeb:

logo DZS

logo DZS

Na základě námětů učitelů a lektorů a nabídky Univerzity Karlovy, Ústavu jazykové a odborné přípravy bylo pro účastníky připraveno celkem 8 seminářů. Učitelé a lektoři se aktivně zapojili do workshopů na téma Student a lektor, Tvůrčí psaní, Jak zpestřit online výuku, Výuka všemi smysly a Interaktivní pracovní listy. Dostali informace o programové nabídce České televize ČT edu, seznámili se s knihou ABCZ aneb H jako Havel a byl jim představen program Study in the Czech Republic.

V dopoledních hodinách 26. 8. měli účastníci možnost sledovat online semináře ze zasedací místnosti Domu zahraniční spolupráce (DZS) a po jejich skončení proběhlo v prostorách DZS neformální setkání učitelů, lektorů, bohemistů a zástupců MŠMT, MZV a DZS.

Více než 25 hostů debatovalo o zkušenostech s výukou češtiny v různých destinacích v podmínkách celosvětové pandemie. Setkání přineslo řadu nových informací nejen učitelům a lektorům, ale bylo přínosem i pro instituce, které se zabývají organizací jejich vysílání.

Další informace na webu Domu zahraničních služeb